منوی دسته بندی
بزن بریم

قوزبند مینی

قوزبند مینی یکی از محصولات قوزبند طبی می باشد که در مواردی چون ضعف عضلات کتف . سندروم پشت گردن و …….. کاربرد دارد .
عارضه قوز کمر در اثر عادت های اشتباه مانند خمیده نشستن یا بد ایستادن . مدت طولانی پشت کامپیوتر نشستن یا خم شدن زیاد در هنگام کار به وجود می آید . این عادت های اشتباه هم عارضه قوز کمر و بد شکلی فرم بدن را ایجاد می کند و هم سبب کمر درد می شود . معمولا افرادی که دچار قوز می شوند از این مشکل رنج می برند و از داشتن قوز کمر ناراضی هستند . زیرا این انحنای ستون فقرات در تناسب اندام و زیبایی بدن تاثیر فراوانی دارد . استفاده از قوزبند مینی می تواند در بهبود وضعیت بدن و درمان قوز کمر تاثیر قابل توجهی داشته باشد .
کاربرد و ویژگی های قوزبند مینی پی تی ان
• پاسچر ضعیف
• ضعف عضلات اسکاپولا
• سندروم راند شولدر
• دارای دو آتل پلی آمید با استقامت بالا
• قابل استفاده زیر لباس
• طراحی شده در ابعاد کوچک که امکان استفاده در محیط کار را فراهم می کند .
• تهیه شده از مواد اولیه ضد حساسیت و دارای کشسانی مناسب
قوز کمر باعث ایجاد درد و ناراحتی در میان تمام افراد می شود که دچار این عارضه هستند . از دیگر کاربردهای قوزبند مینی این است که به بدن کمک می کند تا شانه ها را به سمت عقب کشیده و در این حالت نگه دارد و با اصلاح وضعیت بدن در حالت نشسته یا ایستاده بدن را برای صاف و راست ایستادن تحریک و تشویق می کند . و برای درمان شکستگی یا کشیدگی استخوان ترقوه . ناپایداری شانه . و برطرف کردن ضعف عضلات ستون فقرات از قوزبند مینی می توان استفاده کرد . قوزبند برای افرادی که به دلیل شغل یا فعالیت های روزانه خود مدت طولانی در حالت نشسته قرار دارند یا در معرض ابتلا به قوز کمر و یا ضعف عضلانی هستند بسیار توصیه می شود . البته لازم به ذکر است که هر نمونه از قوزبند که فرد می خواهد استفاده کند باید توسط پزشک تجویز گردد .
ستون فقرات ۳ قسمت مهم دارد
• مهره های گردنی
• مهره های پشتی
• مهره های کمری
به علاوه ۲ مهره به هم جوش خورده به نام های ساکروم و کاکسیکس وجود دارد . انحنای نرمال مهره های گردنی است . همچنین در ناحیه کمری لوردوز و در ناحیه پشتی کایفوز داریم . عملکردهای اولیه ستون فقرات حفظ وضعیت ایستاده فراهم کردن ثبات و تحرک می باشد .
خصوصیات قوزبند مینی
قوزبند مینی ساختار سه گوش ارتز باعث می شود فشار بالای شانه توزیع شود و مناسب برای بزرگسالان و کودکان است . دارای ولکرهای زبر و نرم برای فیتینگ مناسب در نظر داشته باشید که قوزبند مینی به علت طراحی خاص و نداشتن بند زیر سینه جهت مشخص نبودن زیر لباس کل فشار ناشی از مقاومت در برابر قوز کردن را به زیر بغل منتقل می کند . و در صورت سفت بستن قوزبند مینی و یا نزدیک کردن بیش از حد دست ها به بدن ممکن است در ناحیه زیر بغل احساس ناراحتی داشته باشید .
نحوه استفاده از قوزبند مینی
استرپ شانه ای را بالای شانه ببرید و از زیر بغل عبور دهید سپس آن را از درون سگگ عبور داده و روی خودش بچسبانید . مطمئن شوید که فشار در حد مطلوب است . در هنگام استفاده از قوزبند مینی دست ها را بیش از حد به بدن نزدیک نکنید تا در ناحیه زیر بغل احساس درد نکنید .
زمان استفاده از قوزبند مینی
در صورتی که با تجویز پزشک ارتوپد از قوزبند مینی استفاده می کنید با توجه به نظر ایشان عمل نمایید . در غیر این صورت از قوزبند مینی در تمام ساعاتی که بیدار هستید استفاده نمایید . و به هیچ عنوان در هنگامی که خواب هستید از آن استفاده نکنید . مگر در صورتی که پزشک تجویز نموده باشد . و از قوزبند مینی در صورتی که با تجویز پزشک استفاده می نمایید با توجه به نظر ایشان عمل نمایید و در غیر این صورت از قوزبند مینی به مدت ۸ هفته استفاده نمایید . مدت زمان استفاده از قوزبند طبی باید حدود ۲۰ ساعت در طول شبانه روز باشد و زمان استراحت باید در مواقعی باشد که بدن در کم ترین میزان تحرک خود است و این استراحت باید در ۲ یا چند نوبت تقسیم شود . حتی لازم است که با توجه به تجویز پزشک در طول شب و هنگام خواب نیز قوزبند بسته شود .
نحوه شست وشوی قوزبند مینی
• جهت شست وشوی قوزبند مینی از آب سرد و مایع شست و شو استفاده نمایید .
• قوزبند مینی را درون ماشین لباسشویی قرار ندهید و با دست بشویید .
• در صورت وجود آتل با قابلیت جدا سازی حتما هنگام شست وشو آتل ها را جدا نمایید .
مزایای استفاده از قوزبند مینی
هر کدام از محصولات طبی اعم از شکم بند طبی . زانوبند طبی و …….. و دیگر محصولات ارتوپدی دارای مزایای زیادی برای درمان و پیشگیری هستند که قوزبند مینی از این قاعده مستثنی نیستند . قوزبند مینی با جهت دهی مناسب به شانه . کتف . گردن و کمر کمک می کند تا این اندانم ها در وضعیت مناسب قرار گیرد و از ایجاد قوز و پیشرفت آن پیشگیری کند و دردهای ناشی از قوز و انحنای ستون فقراتع را کاهش می دهد . یکی دیگر از مزایای استفاده از قوزبند مینی برای درمان افتاده شدن شانه ها و قوس کمر است که با استفاده از قوزبند می توان به بهبود و کاهش این عارضه دست یافت .
انواع قوزبندهای طبی
قوزبندها برای نواحی مختلفی چون کمر . کتف . ستون فقرات و قفسه سینه طراحی شده است . قوزبند مناسب ستون فقرات و کتف . قفسه سینه با هم دیگر فرق دارد و کاربرد هر کدام متفاوت است . و انتخاب نوع قوزبند برای ناحیه مورد نظر باید با مشورت پزشک انتخاب گردد . تا با انتخاب درست بتوان به درمان دست پیدا کرد . قوزبند طبی انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند . نوع قوزبند زنانه با مردانه تفاوت چندانی ندارد و فرق آن ها بیشتر در ابعاد و اندازه آن ها است . قوزبند زنانه ظریف تر و کوچک تر است . خانم ها معمولا از نوع قوزبند مینی برای درمان انحنا یا قوس کمر خود استفاده می کنند چون به راحتی می توان در زیر لباس آن را پوشید . استفاده از آن هم در طول روز بیشتر می باشد .

Parniantebnj

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *