منوی دسته بندی
بزن بریم

مچ بند طبی

مچ بند طبی وانواع و کاربرد آن ها
مچ بند طبی * مچ دست شاید یکی از قسمت هایی از بدن است که خیلی نادیده گرفته می شود . اما همان طور که می دانید مچ دست یکی از مهم ترین بخش های دست و بازو است . این امر به ویژه به این دلیل درست است که به واسطه مچ دست کارهای زیادی انجام می شود . از کمک به بلند کردن راحت اشیا گرفته تا تحمل وزن بدن تا اجرای کارهای مربوط به کشیدن و فشار دادن و موارد دیگر .
مچ دست برای پشتیبانی از کارهای روزمره ما بی صدا و موثر کار می کند . چه درگیر گرفتن یک شی باشید . چه نوشتن . گرفتن . هول دادن . بلند کردن . یا کشیدن . مچ دست نقش مهمی را ایفا می کند بنابراین باید به خوبی از آن مراقبت شود .
بند پشتیبانی مچ دست
با توجه به فعالیت های سنگین انجام شده توسط مچ دست جای تعجب نیست که افراد زیادی از درد مچ دست آسیب های مربوط به ورزش و موارد دیگر رنج می برند . درد مچ دست یکی از دردناک ترین حالت های درد است .
هر چیزی از درد خفیف گرفته تا مزمن که مچ دست را درگیر می کند می تواند باعث ناراحتی شدید شود و از ادامه زندگی روزمره جلوگیری کند . زمانی که از درد مچ دست و جراحت رنج می برید حتی فعالیت های جزیی مانند استفاده از ماوس بر روی رایانه . پیچاندن پیچ با پیچ گوشتی یا برداشتن کتری تقریبا یک کار غیر ممکن به نظر می رسد . اما خوشبختانه درد و آسیب مچ دست پایان راه نیست زیرا راه حل های خارق العاده ای وجود دارد که می توانید برای کنترل درد طاقت فرسایی که تجربه می کنید استفاده کنید . به لطف نوارهای نگه دارنده مچ دست و مچ بندها شما می توانید در نهایت بدون این که هر بار که مچ دست خود را حرکت می دهید درد بکشید به کارهای روزمره خود ادامه بدهید .
پشتیبانی از مچ دست
پشتیبانی از مچ دست را می توان با توجه به سطح حمایتی که ارائه می دهد دسته بندی کرد
• کم * جایی که می خواهید یک پیچ خوردگی خفیف را مدیریت کنید که درآن تمرکز اصلی فشرده سازی برای کمک به مدیریت التهاب است . سپس می توانید انگشت شست را تثبیت کنید .
• متوسط * اگر هر گونه بی ثباتی در مفصل وجود داشته باشد این همان چیزی است که باید به دنبال آن باشید . این همراه با فشرده سازی به شما امکان می دهد با وجود آسیب دیدگی هم چنان فعال بمانید .
• بالا * برای بالاترین سطح پشتیبانی . فشرده سازی و دامنه حرکت محدود را برای محافظت و به حداقل رساندن آسیب بیشتر ارائه می دهد . حال بیایید نگاهی به برخی از متداول ترین آسیب های مچ دست و نوع مچ بندهایی که بخواهیم برای کمک به عنوان بخشی از توانبخشی بررسی کنیم بیندازیم . اگر مطمئن نیستید باید همیشه با یک متخصص پزشکی صحبت کنید زیرا تعداد زیادی بریس وجود دارد و همه آن ها کارهای مختلفی را انجام می دهند بنابراین باید مطمئن شوید که یکی از مواردی که برای مدیریت آسیب خاص شما طراحی شده است را انتخاب کرده اید تا بهترین نتیجه را بگیرید .
بریس برای رگ به رگ شدن و کشیدگی عضله
مچ بند مورد نیاز شما به شدت خود پیچ خوردگی بستگی دارد . برای پیچ خوردگی خفیف به همان نوع مچ بندی که در صورت بهبودی از شکستگی مچ دست نیاز دارید لازم نیست . تعداد زیادی بریس برای پیچ خوردگی درجه ۲ وجود ندارد بنابراین به طور معمول شامل بررسی مواردی است که برای پیچ خوردگی درجه ۳ ارائه می شوند بنابراین بیش از حد پوشش داده می شوند .
بریس برای تونل کارپال
سندروم تونل کارپال هنگامی ایجاد می شود که بر اعصاب داخل تونل کارپال فشار وارد شود که بر حرکت مفصل مچ دست تاثیر می گذارد . تمریناتی وجود دارد که می تواند به کنترل وضعیت کمک کند و در موارد جدی نیز ممکن است جراحی لازم باشد اماپشتیبانی از مچ دست ممکن است به ایجاد ثبات بیشتری کمک کند . بریس های زیادی در بازار وجود دارد که می توانند عارضه تونل کارپال را درمان کنند با این حال بریس هایی وجود دارند که به طور خاص برای مدیریت این شرایط طراحی شده اند .
بریس برای پیچش انگشت شست
زمانی که انگشت شست شما درد می کند و متورم می شود انگشت شست از نظر بالینی به عنوان آسیب ربات واقع در مفصل کف دستی بند انگشتی شناخته می شود . در چنین حالتی شما نیازی به پشتیبانی مچ دست ندارید و فقط تکیه گاه انگشت شست کافی است زیرا این تنها ناحیه ای است که نیاز به بی حرکتی دارد .
بریس برای آرتروز مچ دست
آرتروز مچ دست یکی از رایج ترین حالات عارضه در پشت زانو و مفصل ران و از این قبیل است . وضعیت رو به زوال است و بدون اقدامات کاهشی سرعت آن به تدریج بدتر می شود . برای زانو و ران بریس های خاصی برای کمک به کنترل وضعیت وجود دارد اما برای مچ دست به دنبال بریس های خاص هستید که بر روی بی حرکتی تمرکز می کنند زیرا با محدود کردن حرکت . سایش استخوان به استخوان در مفصل کاهش می یابد و سطح درد نیز کاهش می یابد .
بریس برای بازوهای شکسته
شکستگی مچ دست باعث می شود که مچ دست شما حدود ۶ هفته در گچ قرار بگیرد تا زمان بهبود استخوان ها فراهم شود . بعد از این در هنگام کار فیزیوتراپی برای کمک به قدرت و دامنه حرکت احتمالا برای ارائه حمایت بیشتر به پشتیبانی مچ دست نیاز دارید . آن چه شما در بریس به دنبال آن هستید چیزی برای ارائه پشتیبانی سطح بالا است تا بتوانید در برابر آسیب احتمالی از آن محافظت کنید .
آیا مچ بند بهتر از نوار پیچ کردن است ؟
در حالی که نوارها و مچ بند ها مزایا و معایب خود را دارند اما مچ بندها دارای مزایای هیجان انگیز مورد علاقه شما هستند . برای افرادمبتدی مچ بندها از مواد بادوام و ضخیم تر ساخته شده اند به این معنی که پشتیبانی بهتری دارند . به علاوه تنظیم مچ بندها به لطف نوارهای ولکرو قابل تنظیم آسان تر است .

 

 

 

Parniantebnj

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *